00420 228882169 Doprava zdarma Platba proforma fakturou předem nebo PayPal
czech
Deutsch English Frankreich Spanien Schwedisch Dänisch Niederlande Kroatisch Italien Polen

Tipy z praxe pro péči a údržbu prádla

 • Oddělení

  Bílé a barevné prádlo vždy omyjte zvlášť.

 • Nové položky prádla

  Při prvním praní nebo vypouštění zbrusu nových textilií se ujistěte, že maximální možná teplota není použita okamžitě.

  Před použitím umyjte nové zboží při nízké teplotě. Tímto způsobem se vyhnete vysokému vstupu zboží a udržujete pružnost tkaniny.
  Při prvním praní nebo vypouštění zbrusu nových textilií se ujistěte, že maximální možná teplota není použita okamžitě. Před použitím umyjte nové zboží při nízké teplotě. Tímto způsobem se vyhnete vysokému vstupu zboží a udržujete pružnost tkaniny. Nové barevné prádlo může obsahovat přebytečné barvivo. Proto - pokud je to nutné, omyjte několikrát zvlášť.
  Aby nedošlo ke změně zabarvení, nenechávejte mokré kousky na sobě.

 • Symboly péče

  Nezapomeňte postupovat podle pokynů na našem štítku péče.
  Teplota promývací kapaliny je velmi důležitá. Musí být nastavena v rozsahu až do maximální teploty uvedené na symbolu péče.

 • Poměr vozového parku - plnění mycího systému a sušičky

  Zásadní význam pro dokonalý praní a jemné praní. Poměr mezi suchým prádlem v kilogramech a pracím roztokem by měl být 1: 5, tj. h. na 1 kg prádla 5 litrů pracího roztoku.
  Doporučený poměr množství suchého prádla k objemu bubnu pro pračku pro ploché prádlo 1:10, pro froté ručníky 1:12, pro sušičku pro ploché prádlo a froté ručníky 1:25.
  Nikdy nevkládejte pračky s příliš velkým množstvím prádla. Přetížení vede ke zvýšeným zmačkaným, šedivým a neuspokojivým výsledkům praní a také k předčasnému opotřebení v důsledku nucené destrukce tkaniny.

 • Dávkování pracího prostředku

  Dodržujte dávku specifikovanou výrobcem detergentu v závislosti na místní tvrdosti vody a detergentu.
  S poddávkováním a. Vápno se usadí na prádle, což vede ke ztvrdnutí textilií, ke snížení bělosti v případě změn bílého a barevného tónu v prádle. Kromě toho je kalcifikované prádlo vystaveno rychlejšímu opotřebení a skvrny se obtížněji vymývají.
  Pokud je náplň nízká, odpovídajícím způsobem snižte prací prostředek.

 • Namáčení

  Věkové, sušené a tzv. Vypálené skvrny způsobené chybami praní se odstraňují podstatně obtížněji než ty čerstvé. Je proto vhodné nenechávat špinavé prádlo ležet dlouho, ale okamžitě jej namočit.
  Zaschlé skvrny (víno, ovoce), které obsahují silné taniny, mohou ztmavnout. Pro tyto skvrny se doporučují speciální prostředky (odstraňovače tříslovin).

 • Glazura

  Naškrobené prádlo by mělo být při žehlení dobře vlhké a mělo by mít asi 25-30% zbytkové vlhkosti. Konečná úprava prádla: např. B. Myčka formy Saprit.

 • Barevné a pastelové barevné postele, stolní a froté ručníky

  V našich moderních pracích prostředcích, které obsahují téměř všechna optická zjasňovače, je nesporný problém. U bílého prádla je to výhoda, která působí proti žloutnutí, u barevného prádla mají negativní účinek. Překrýváním tzv. Bílých tónů se barvy mění! Dokonce i nové textilie se po krátké době mohou vyprat.
  Co s tím? Chcete-li se vyhnout změnám barvy, měli byste prádlo umývat pouze mycím prostředkem bez optického zjasňovače a bez přídavku chlorového bělidla. Získáte plnou jasnost barev.
  Teplota promývacího roztoku s barevným detergentem by měla být 60 ° C pro barevné tkaniny vyrobené z čisté bavlny nebo směsi bavlna / modal s běžným znečištěním, ale může být zvýšeno na 95 ° C pro silné znečištění.
  Doporučujeme nepoužívat chlor ani čisticí prostředky obsahující chlor. Tímto způsobem pomáhají chránit naše životní prostředí a zvyšují životnost textilu.

 • Způsob mytí

  Druh prádla:
  Barevné: např. Barva taxátu 40 ° C - 60 ° C
  Bavlna: např. Taxat profi 60 ° C - 95 ° C
  Pokud existuje vysoký stupeň zašpinění nebo skvrn: Elpa skvrnitý žolík

 • Nedostatek

  Vždy postrádejte povlečení a povlečení podélně (osnovní směr). To vám umožní dosáhnout lepší rozměrové přesnosti součástí.

 • Froté ručníky

  Terrycloth je mimořádně savý a při mytí absorbuje hodně vody. Čím více vody, tím lepší je froté efekt.
  Se změkčovačem látek nemanipulujte příliš velkoryse, řiďte se pokyny výrobce. Pozor: Předávkování změkčovačem tkaniny vytváří kolem vlákna příliš silný film, a tím snižuje absorpci. Předpokladem dobrého účinku je, že změkčovač tkanin je dobře distribuován ve studené oplachovací vodě a textilie jsou dostatečně zaplaveny (např. Změkčovadlo, Bosit extra).
  Nitě vyříznuté zachycením, nevytahujte je.

 • V neposlední řadě!

  Jako specialista na smluvní textil se neustále snažíme sladit a dále rozvíjet naše kvality podle požadavků zákazníka.
  Kromě výroby tkanin věnujeme zvláštní pozornost pečlivému zpracování.
  Pokud objevíte web nebo chybu zpracování i přes neustálé kontroly, dejte nám prosím vědět. Poškozené díly nemyjte a neposílejte nám je.
  Jsme také rádi, že jste Vaším partnerem při nákupu postelí, stolů, froté a kuchyňského prádla, stejně jako ložního prádla a pracovních oděvů.